קופת חולים אונליין – הרפואה של העתיד!

תוכן עניינים

יעל ליבוביץ', עורכת תוכן ראשית.

בימינו אפשר לעשות הכל דרך האינטרנט בצורה מדהימה. אפשר לשוחח עם חברים בלי קשר לאיפה הם נמצאים, להזמין אוכל ופרטי לבוש מהקצה השני של העולם ולגלות עולם בלתי נגמר הישר מהנוחות של הספה בבית. זה רק מתבקש שהצעד הבא יפתח גם את האפשרות לעולם הרפואה להתנהל אונליין, ולשפר משמעותית את חייהם של המבוטחים בקופת החולים אונליין. 

למה צריך רפואה אונליין?
כל מי שמבוגר מספיק כדי להתנהל מול קופת חולים בעצמו, כנראה זוכר את הימים שהיינו צריכים להגיע לקופת החולים הקרובה אלינו ביותר על מנת להגיש או לאסוף טפסים מסוימים, לקבל תוצאות של בדיקות, ולהמתין בתור כדי לשאול את הרופא שאלה אחת קטנה שלוקחת ממש כמה דקות, וכן, גם להתרגז על אלו שגם טוענים כי "אני רק שאלה". קופת חולים אונליין מאפשרת לנו לבצע את הפעולות הקטנות והפשוטות האלה מבלי לצאת מהבית, ועדיין לקבל את השירות הטוב ביותר שקופת החולים יכול להציע לנו. החלק הכי טוב, שהורדת האפליקציה וההרשמה אליה היא בחינם לגמרי, וכל אחד יכול להוריד אותה, או אפילו רק להיכנס לאתר האינטרנט בלבד, ולקבל את כל המידע והפעולות שאפשר לבצע.
עוד יתרון בשימוש בקופת חולים אונליין, הוא העובדה כי ההיסטוריה הרפואית שלכם חשופה רק לכם בכל עת. כלומר, תוכלו להוציא את האישורים והטפסים שאתם צריכים בקליק מבלי שרופא יצטרך לאתר את המידע הנכון ולהעביר לכם אותו בצורה דיסקרטית. הכל נמצא בטלפון האישי והפרטי שלכם. 

אילו פעולות אפשר לעשות בקופת חולים אונליין?
קופת חולים אונליין מאפשרת כמעט את כל האופציות שהגעה פיזית לקופת החולים תאפשר – אפילו בדיקת רופא! כל עוד מטרת הביקור אינה כוללת בדיקת פיזית שהרופא יצטרך לבצע תוכלו לסיים את הבדיקה בתוך כמה דקות מבלי לעזוב את הבית. ייתכן והביקור הדיגיטלי שלכם יתחיל בטלפון ולפי הוראת הרופא תצטרכו להגיע לבדיקה נוספת, הפעם פיזית, אבל בדרך הזו תוכלו לוודא שאכן יש לכם טעם לעצור שגרת חייכם ולהגיע לקופת החולים. 

פעולות נוספות שתוכלו לבצע דרך קופת חולים אונליין הן למשל: 

  • חידוש מרשמים, אשר היא פעולה קצרה מאוד, שבדרך כלל חבל להגיע לקופת החולים רק בשבילה כאשר היא מתבצעת בקלות מאוד. 
  • זימון תורים לכל הרופאים בצורה נוחה ודיגיטלית, שגם תמנע מכם המתנה ארוכה למענה טלפוני. 
  • קבלה של תוצאות בדיקות. ייתכן וכאשר הבדיקות חריגות כן תצטרכו להגיע לרופא או לפחות לקבוע תור דיגיטלי, אך ברוב המקרים, תוכלו לבד לגמרי לקבל את התוצאות המלאות של הבדיקה שלכם ולצפות בהן מתי שתבחרו. 
  • בקשה של טפסים ואישורים. בקליק אחד תוכלו לבקש מהרופא המטפל שלכם אישור מחלה, טפסי התחייבות, הפניות לרופאים אחרים ואופציות אחרות לאישורים וטפסים. 
  • מעקב אחר תשלומים וביטוחים. כך שתוכלו לדעת בדיוק כמה אתם משלמים, מה מגיע לכם ומתי. וגם אם תשכחו או תרצו לקבל את המידע הזה שוב – תוכלו לעשות אותו לגמרי בעצמכם כמה שרק תרצו. 

לסיכום, נכון שלפעמים קשה לעזוב את השגרה שהכרנו, שהיא כמובן הגעה פיזית לקופת חולים ותקשורת פרונטלית עם רופאים, אחיות וצוות הקופה, אבל מעבר לקופת חולים אונליין הוא בלתי נמנע ויכול לתרום רבות להקלה על תהליכים בירוקרטיים, וגם מונע הגעות מיותרות לקופת החולים, שכולנו הרי חווינו פעם או פעמיים. קופת חולים אונליין מאפשרת טווח רחב של אפשרויות ומידע שיקלו עלינו לשמור על הבריאות שלנו, כך שנוכל לקבל כל מידע שנרצה בצורה מהירה ויעילה. 

Online health checkup of african american guy talking with family doctor using health care app

אהתם את הכתבה? מוזמנים להשאיר תגובה:

דילוג לתוכן