ניקיון בתים – חברה או עצמאי?

תוכן עניינים

יעל ליבוביץ', עורכת תוכן ראשית.

העדפות בניקוי בתים

בחיי היומיום שלנו אנו יחסית עסוקים בניהול חיינו ולעיתים לא נספיק להתמודד עם המטלות הפיזיות שנדרשות עבור הבית שלנו, ובהם ניקויו. אז כיצד כדאי לדאוג לבית? האם יש אפשרות לנקות אותו עצמאית באופן יעיל שלא יגזול מאיתנו הרבה זמן? או משתלם יותר להזמין חברה חיצונית שתדאג לניקוי הבית?

ניקוי בתים עצמאית

אם אנחנו נהיה מעוניינים לנקות בעצמנו, עלינו לעשות מספר דברים שיעשו זאת באופן פשוט ונוח. ראשית, יש לחלק את המטלות בין כל בני הבית, ובכך נצמצם את הזמן שלנו בתהליך הניקוי. בנוסף, רצוי לשמור על חומרי הניקיון קרוב לאזור השימוש שלהם, למשל בשירותים להשאיר סמרטוט, סקוץ', מקל אסלה ומרסס עם מים וחומץ. בכך כל פעולת ניקוי שנרצה לעשות לא תצטרך להתחיל בחיפושים מפרכים אחרי הכלים שנרצה לנקות איתם, אלא ננקה את המקומות שנרצה תוך דקות ספורות. 

דבר חשוב ביותר הוא לעשות סדר ולהיפטר מחפצים מיותרים שמסתובבים בבית. הצעד הזה אולי קשה לרובנו מאחר ונקשרנו להרבה חפצים שהיו עבורנו בעבר חיוניים, אך הם אינם כאלה יותר. בזכות המיון הזה, הבית שלנו יהיה נקי יותר, פחות מבולגן ויהיו פחות חפצים שיצברו אבק.

ניקוי בתים על ידי חברה

במידה ונרצה לנקות את הבית שלנו על ידי חברה, נזכה בכך למספר יתרונות ונוחיות המתלוות לזה. ראשית, חברת ניקיון בתים תגיע לרוב עם כל הציוד לחומרי הניקיון המיוחדים ושיוכלו לנקות את הבית בצורה המיטבית. בנוסף, חברה כזו לא תתפשר על שום חלק בבית שהיינו אומרים לעצמנו שהוא עלול להיות לנו קשה או מורכב מדי, והם ינקו את כל מה שנצטרך לפי בקשתנו. כמו כן, ניתן לקבוע פעמים קבועות בהם יגיע מנקה לבית בכל זמן שיהיה לנו נוח, כך שלא יצטבר לכלוך במקומות המועדים לכך.

איך נדע מה נכון לניקוי הבית שלנו?

עלינו לבחון מספר נושאים בטרם נחליט האם להזמין חברת ניקוי. האם אנחנו מעוניינים או מסוגלים לנקות הכל בעצמנו? אם כן, כל כמה זמן? האם תדירות הניקוי לבד תספק אותנו? אם לא, נבחן האם התקציב שלנו מאפשר ניקוי על ידי חברה חיצונית, ונבחן האם הדבר עדיף לנו.

אהתם את הכתבה? מוזמנים להשאיר תגובה:

דילוג לתוכן