מה עושות חברות סייבר?

תוכן עניינים

יעל ליבוביץ', עורכת תוכן ראשית.

חברות אבטחת סייבר ממלאות תפקיד קריטי, בהגנה על עסקים מפני איומי סייבר שונים. הן מפתחות טכנולוגיות מתקדמות ומייצרות כלים, שיכולים להגן על הנכסים הדיגיטליים של חברות וארגונים.

חברת סייבר יכולה להציע לעסקים שלל תוכנות, וכן שירותים כמו מבדקי חדירה, ניתוח פגיעות וביקורת מערכות, כדי לסכל כל איום פוטנציאלי שעלול לשבש את הפעילות. זה הזמן להכיר את הדרכים השונות, בהן חברות סייבר עשויות לעזור לעסק שלכם. 

מיקור חוץ של IT ושירותים מנוהלים 

שירותים מנוהלים מאפשרים לחברות, להפנות את הפעילות הטכניות שלהן בנושא אבטחת סייבר לחברה חיצונית. חברות אבטחת סייבר מבצעות ניהול תחזוקה ותמיכה עבור כל המערכות בתוך הרשת של הארגון. 

כל הפונקציות, החל ממעקב אחר מערכות ותיקוני אבטחה ועד לשחזור נתונים שאבדו ותיקון מערכות פגומות, מטופלות על ידי חברת הסייבר. היתרון העיקרי של מודל עבודה זה, הוא שאתם יכולים להימנע מהעלויות הגבוהות של גיוס והכשרת מומחי אבטחת סייבר פנימיים. 

מבדקי חדירה

בדיקות חדירה נערכות כדי לזהות את הרשתות והמכשירים הפגיעים לאיומים, ואת אלה שדורשים שדרוגי אבטחה. תהליך זה עשוי להימשך בין מספר ימים למספר חודשים, בהתאם להיקף המבדק. 

תוכנית הפעולה מוגדרת על ידי הלקוח, ומפרטת את המערכות והתהליכים שייבחנו. חברות אשר מבצעות מבדקי חדירה, אינן מורשות לחרוג מההיקף שהתוכנית שאתם מגדירים. תהליך זה נועד להגן על שלמות הנתונים של החברה. 

במסגרת המבדק, הבוחנים מנסים לפרוץ לרשת או ליישום האינטרנט שלכם, ולקבוע אילו נכסים נמצאים בסיכון למתקפה. על ידי זיהוי המערכות המסוכנות וגודל הסיכון הקיים, אתם יכולים לנקוט בפעולות מתקנות מתאימות כדי לחזק את מעגלי האבטחה.

ביקורת מערכות 

הביקורת נועדה לבדוק, האם המערכות שלכם מוגנות בצורה מספקת או לא. זוהי מטרה זהה למטרתם של מבדקי חדירה, אך הטכניקה שונה. בעוד בדיקות חדירה שואפות לזהות חולשות על ידי ניסיונות פריצה, ביקורת מערכות נעשית כדי לבדוק האם מדיניות אבטחת הסייבר של הלקוח, הפרוטוקולים והטכנולוגיות עומדים בדרישות החוק והתקנים בתעשייה.

פיתוח כלים ותוכנות 

חברות אבטחת סייבר רבות עובדות רק בתחום המחקר והפיתוח. הן מפתחות כלי אבטחה ותוכנות – כלי ניתוח, חומות אש, תוכנות להגנה על נקודות קצה, תוכנות לניתוח דוא"ל, כלי ניטור מערכות ועוד. 

החברות השונות משדרגות ללא הרף את הכלים שלהן, באמצעות צוותי מחקר ייעודיים שעוקבים אחר איומי סייבר חדשים ומחפשים דרכים לבלום אותם. 

יכול להיות שישתמשו בכם כדי להגיע ליעדים גדולים יותר

זו סצנה קולנועית, שכנראה ראיתם בעבר בגרסה כזו או אחרת: שודדי בנקים גונבים את המפתחות של חנות קטנה ליד בנק, ואז הם מבקרים בה מדי לילה כדי לחפור מנהרה, שמאפשרת להם להיכנס לכספת של הבנק בלי להתגלות ולצאת עם ערימה ענקית של מזומנים. 

משהו דומה מתרחש מדי יום בעולם הדיגיטלי, כאשר פושעי סייבר חודרים לעסקים קטנים ומשתמשים בהם כשערים לארגונים גדולים יותר. 

אחת הדוגמאות הידועות ביותר לפרקטיקה זו היא פרצת הנתונים של Target, שחשפה 40 מיליון פרטי כרטיסי אשראי של לקוחות, אשר ביקרו בחנויות של הרשת במהלך עונת החגים של שנת 2013. הפרצה אירעה, בגלל שפושעי סייבר הצליחו לגנוב אישורים מ-Fazio Mechanical Services, ספקית של טארגט. האישורים אפשרו לתוקפים להפיץ את התוכנה הזדונית שלהם למכשירי נקודת המכירה של Target מבלי שיזוהו, וכך הצליחו לגרום נזק רציני.

אין ספק כי חלק מהאשמה באירוע היה על גבה של Target, מכיוון שהיא אפשרה לצד שלישי לקבל כל כך הרבה גישה אליה. עם זאת, בסופו של דבר הייתה זו Fazio Mechanical Services שלא הצליחה להגן על הנתונים. 

המסקנה ברורה: עסקים קטנים מסומנים לעתים קרובות כמטרות, מכיוון שפושעי סייבר רוצים לחפור דרכם מנהרות כדי להגיע ליעדים האמיתיים שלהם.

לסיכום 

חברות אבטחת סייבר אחראיות לבטיחות ולתחזוקה של הרשתות, המערכות, ההתקנים המחוברים, העננים ומסדי הנתונים שלכם. מדי שנה, ארגונים מפסידים הרבה מאוד כסף בשל פרצות מידע, תוכנות זדוניות והתקפות כופר. 

התקפות אלה נחשפות פעמים רבות רק ימים רבים לאחר שהן מתרחשות, מה שאומר בעצם שלרוב הקורבנות אין מה לעשות, והם סופגים הפסדים משמעותיים. חברות שלא מסוגלות לשמור על הנתונים שלהן מאבדות את אמון הלקוחות, ולמעשה סופגות מכה קטלנית. 

לכן, מומלץ להשקיע בתוכנות ובשירותי אבטחה שמציעות חברות סייבר.

hexagon with cyber robber icons, caution and unlock. safety and security

אהתם את הכתבה? מוזמנים להשאיר תגובה: