למה כדאי להיעזר ביועץ משכנתאות?

תוכן עניינים

יעל ליבוביץ', עורכת תוכן ראשית.

יועץ משכנתאות יכול לעזור לכם להשיג מימון לדירה, בתנאים הכי טובים ומתאימים עבורכם. אם אתם חושבים לרכוש דירה ראשונה, למחזר משכנתא קיימת או להשקיע בדירה נוספת, אתם חייבים לפנות לאיש מקצוע, שיסייע לכם להתמודד עם האתגרים השונים.

יועץ משכנתאות מטפל בניירת ובבקשות, מרכיב תמהיל משכנתא חכם, מייצג אתכם מול הבנקים, מנסים להשיג ריבית כמה שיותר נמוכה וגם – חוסך לכם המון זמן וכסף.

היתרון הבולט של יועץ משכנתאות

עבודה עם יועץ משכנתאות, שונה לגמרי מהתייעצות עם היועצים של הבנקים. בניגוד אליהם, ליועץ עצמאי אין אינטרסים גלויים ונסתרים, מלבד רצון להשיג לכם את התנאים הטובים ביותר. כמובן שהם לא עושים זאת בהתנדבות, אלא בתמורה לעמלה, אבל הם לא ימשכו אתכם לכיוון בנק מסוים או הצעה ספציפית, רק מכיוון שהם עשויים להרוויח מכך.

יועץ משכנתאות עובד עם כל הבנקים ונותני האשראי, או לפחות עם רובם, ומסוגל להביא הצעות מכמה גופים שונים. אחרי שתהנו מהמגוון הרחב, בהתאם למצב ולהעדפות שלכם, היועץ ימליץ לכם על הבחירה הטובה והנכונה ביותר.

יועץ משכנתאות יודע להתאים את המימון לצרכים שלכם

  • מאפיינים אישיים: גיל, מצב משפחתי, שכר, הכנסות נוספות, ממוצע הוצאות וכו'.
  • מאפיינים של שוק ההון: ריבית, אינפלציה, מט"ח, אבטלה וכו', כולל עם מבט קדימה.
  • צפוי לשינוי משמעותי בהוצאות (למשל, בשל לידת תינוק או תינוקת) או בהכנסות (למשל, על ידי העלאה בשכר).
  • סכומי כסף שעומדים להיות נזילים – פירעון של חסכונות, קרנות השתלמות וקופות גמל. לחילופין, אולי צפויה לכם ירושה בקרוב.
  • רמת סיכון – כמה חשוב לכם שהתשלומים החודשיים יהיו יציבים?

יועץ משכנתאות יכול לעזור לכם להבין את תהליך המשכנתא

יועץ משכנתאות עובד עם לווים, כדי לעזור להם לקבל משכנתא. התהליך מתחיל עם הרבה הסברים, מכיוון שלקיחת משכנתא היא הליך מסובך, ואתם צריכים בראש ובראשונה להבין למה אתם נכנסים.

היועץ יעזור לכם להבין כמה משכנתא אתם צריכים, כמה אתם יכולים לקבל ומהו התהליך לקבלת אישור למימון הדירה. הוא יסביר לכם על המסמכים השונים, יעזור לכם למלא אותם ויספר לכם על הגורמים השונים שקובעים את תנאי ההצעות שיקבלו.

יועץ משכנתאות מסוגל לחסוך לכם הרבה מאמץ

ללא יועץ משכנתאות, אתם תיאלצו לפנות לכל גוף מלווה בנפרד, כדי לקבל הערכה לגבי התעריף שתקבלו והעלויות שתצטרכו לשלם כדי לקחת הלוואה. אם אתם רוצים לקבל מספר הצעות מחיר, תצטרכו גם להגיש בקשות למספר מלווים שונים. זה יכול לקחת הרבה זמן ולגרום להרבה כאבי ראש.

בזכות יחסי העבודה של היועץ עם הבנקים, והניסיון הרב שלו בשוק, בדרך כלל יש לו מידע חיוני ושימושי מאוד לגבי תעריפים שונים. הוא אמור לדעת לאילו עלויות סגירה לצפות, ומהן הדרישות של הבנקים והגופים השונים.

אם תדעו מראש את כל הדברים הללו, ותאפשרו ליועץ לעשות את כל עבודת התיווך המתישה במקומכם, תחסכו הרבה זמן וטרחה.

יועץ משכנתאות עשוי להשיג לכם עמלות נמוכות יותר

מלווים ידועים בכך שהם גובים רשימה ארוכה של עמלות בעת לקיחת משכנתא. עמלות אלו מאפשרות לגופי המשכנתאות להרוויח לא מעט מכל עסקה. הן עשויות לכלול עמלות בקשה, עמלות חיתום, עמלות הקמה, עמלות הערכה, עמלות בדיקת אשראי ועוד.

מתווכים במשכנתאות מכירים מקרוב את העמלות שעשויים לגבות מכם. הם יודעים מתי הם יכולים לבקש מהמלווים לוותר על עמלה, שאולי לא תחשבו לשאול עליה בעצמכם. 

יועץ משכנתאות מסייע גם אחרי לקיחת המשכנתא

סגירת משכנתא לרכישת דירה היא אירוע מרגש, אבל זו לא אמורה להיות הפעם האחרונה שתפגשו או תשוחחו עם היועץ שלכם. משכנתא היא הלוואה לטווח ארוך מאוד, ובמהלך תקופת ההחזר שלה הרבה מאוד דברים יכולים להשתנות.

אם אתם חווים שינויים משמעותיים בחיים האישיים שלכם, שמקשים עליכם לעמוד בהחזרי המשכנתא, או לחילופין מאפשרים לכם להחזיר אותה יותר מהר, זה הזמן לפנות ליועץ ולבדוק כיצד כדאי לכם למחזר את המשכנתא ולבצע את ההתאמות.

גם אם שינויים כאלה לא קורים, כדאי מפעם לפעם להציץ בתנאי המשכנתא שלכם, ולבדוק האם יש משהו שניתן וכדאי לשנות. מחזור משכנתא עשוי להיות פתרון מתאים, בעקבות שינויים מסוימים במשק, כמו בגובה הריבית או במדד המחירים.

Insurance agents are introducing customers to sign real estate insurance contracts.

אהתם את הכתבה? מוזמנים להשאיר תגובה:

דילוג לתוכן