ייעוץ קריירה – הדרך להצלחה!

תוכן עניינים

יעל ליבוביץ', עורכת תוכן ראשית.

עברנו דרך ארוכה מהרגע הזה כשהיינו ילדים בו החלטנו מה אנחנו רוצים להיות כשנהיה גדולים. בדרך כלל החלומות משתנים, הכשרונות מתפתחים ואפילו שוק התעסוקה בעצמו מקבל תפניות לא צפויות במשרות המבוקשות ביותר. כל זה יכול קצת לבלבל את מי שמחפש להתחיל, או אפילו להחליף, קריירה – ולכן כדאי לשקול את האופציה הטובה ביותר למקרים כאלה, והיא ייעוץ קריירה. 

מה הוא ייעוץ קריירה?
ייעוץ קריירה הוא תהליך פסיכולוגי שבו האדם המחפש עבודה ייפגש עם יועץ קריירה מומחה, וביחד ילטשו ו'ירכיבו' למועמד את המשרה שתתאים לו ביותר בהתחשב בהשכלה שלו, בכשרונות שלו, וכמובן בתחומים שהוא נהנה מהם וירצה לקחת בהם חלק. לעיתים תהליך ייעוץ קריירה יכלול מבחנים או הדמיות על מנת לבדוק את כל אחת מאופציות התעסוקה שהמועמד ירצה להתנסות בהן. יועצי התעסוקה הם אנשים בעלי מומחיות וניסיון ברב בתחומי ההשמה ומשאבי האנוש ולכן ניתן לסמוך על העובדה כי הם יובילו את המועמד המחפש עבודה בדרך המדויקת לו ביותר עד למציאת הקריירה שגם מתאימה לכישורים שלו וגם עונה על התנאים שהוא מחפש – מבלי להתפשר יותר מדי על אחד מהם. גם אם המועמד מחפש קריירה חדשה לגמרי, וגם אם החליט לשנות קצת את הדרך שבה בחר עד כה ולנסות משהו חדש, ייעוץ קריירה יכול לעזור מאוד בלמקד את הרצונות והצרכים שלו לבחירה אחת בביטחון מלא.

מה כולל התהליך?
תהליך ייעוץ קריירה מתחלק לכמה שלבים, לעיתים הם יאלצו להתחלק לכמה ימים ולעיתים כל התהליך יגיע אל סופו עוד באותו יום של הייעוץ, אך התהליך בבסיסו כמעט אותו הדבר: 

  • חידוד החשיבה והצבת מטרות – זה החלק הראשוני שבו מנתחים את הקריירה האולטימטיבית לפרטי פרטים. יש להגדיר יעדים בנוגע לקריירה הרצויה, כמו למשל באיזה מקום נרצה לעבוד, האם עצמאית או בצוות, משרד קטן או חברה גדולה – ואז להמשיך לדייק וללטש את הרצונות והרעיונות עוד ועוד עד שמגיעים לבחירה שאיתה המועמד הכי רוצה להמשיך ולפתח כקריירה. 
  • בניית המסלול בדרך לקריירה – לאחר שבוחרים באופציית התעסוקה הטובה לנו ביותר, ייעוץ הקריירה יעניק כלים וטיפים לאיך להגיע אליה הלכה למעשה. מה לכתוב בקורות חיים ואיך, איך למצוא את המשרות הטובות ביותר בשוק ואיך לגשת לראיון על מנת לקטוף את המשרה שבחרנו. 
  • ליווי במהלך חיפוש עבודה – ייעוץ קריירה טוב ואיכותי באמת לא יסתיים ברגע שהמועמד בחר במה הוא רוצה לעסוק. ביחד עם היועץ, מנתחים את הראיונות שהמועמד עבר, לומדים את הנקודות לשימור ואת הנקודות לשיפור, לפי הצורך מחדדים אף יותר את מה שהמועמד מחפש וממשיכים כך עד שתימצא המשרה שתוביל לקריירה חלומית. 


זכרו כי הקריירה שלכם תלווה אתכם במהלך היומיום, וכנראה שלזמן רב, וכדאי מאוד להשקיע מחשבה בבחירה בה. אך חשוב לציין כי למרות שייעוץ קריירה נועד עבורכם ועל מנת שתוכלו להנות מבחירת הקריירה שלכם, גם אם גיליתם שלא הסתדר לכם כפי שחשבתם שאולי רציתם, תמיד תוכלו לשנות את הדרך שוב, עד שתמצאו מה שכן מתאים לכם. ונכון שזה אולי קשה להחליף קריירה לאחר שכבר התחלנו אחת, אבל זו אחת הסיבות שייעוץ קריירה קיים, והיכולת שלו לעזור בתהליך הזה הוא בהחלט אחד מהיתרונות הרבים בו. 

Concerned female therapist counselling young male patient

אהתם את הכתבה? מוזמנים להשאיר תגובה:

דילוג לתוכן