טיולים מאורגנים או טיולים עצמאיים?

תוכן עניינים

יעל ליבוביץ', עורכת תוכן ראשית.

תכנון טיול עשוי להיות כיף אמתי, אך יחד עם זאת זה עשוי להיות מלחיץ למדי. יש המון דברים לשקול – מה לראות, כמה להשקיע וכמות הזמן לשהות במקום אחד. אז האם אתם בוחרים באופציה של טיולים מאורגנים ולעבור טיול רגוע למדי בידיעה שהכול כבר נקבע מלכתחילה, או לחלופין שאתם מעדיפים לבחור לתכנן את הטיול שלכם – שעשוי כמובן להיות זול יותר, אבל ייקח יותר זמן לארגן אותו? כמו כן, בהיבט של הנושא טיולים מאורגנים לקבוצות תיחשפו אותך למנעד נרחב של בני אדם ולכל מיני נקודות. אין הזדמנות טובה יותר להרחיב את נקודת המבט שלכם על העולם הזה על ידי לימוד כל מה שאתם יכולים להבין על החברים החדשים שלכם בטיול הבא שלכם. תישארו אתנו, וכך תלמדו – טיולים מאורגנים או טיולים עצמאיים, או לחלופין על – טיולים מאורגנים לקבוצות.

האם טיולים מאורגנים לקבוצות מתאימים לכם?

יש אנשים שנולדים לעולם עם פנקס ועט, והם רק מחכים לנהל את החיים שלהם עד אלפית השנייה. אם אתם דומים לשאר בני האנוש, אתם פשוט לא כל כך מאורגנים, ועל כן על פניו נראה כי טיולים מאורגנים לקבוצות הם רעיון מעולה. יש קבוצת מומחים של חובבי תרבות מאחורי הקלעים, על מנת לוודא שהטיול שלכם יספק את חווית החיים שלכם ויעמוד בלוח הזמנים שהגדרתם מראש. לא עוד הזמנת טיסות בשעות הלילה המאוחרות, או לחלופין בדיקת תזזית של לוחות זמנים של אוטובוסים זרים. הכול מסודר. כעת, פשוט תנשמו לרווחה. מי יכול היה לדעת שיש עוד אנשים אובססיביים לנסיעות כמוכם? טיולים מאורגנים לקבוצות פונה לבני אדם בעלי דעות דומות. אה! בהתאם לטיול שתבחרו, אתם בטוח יכולים להמר שלחברי הנסיעות הפוטנציאליים שלכם יהיה לפחות משהו במשותף אתכם. והחלק הכי טוב בכל זה? תיהנו מהזדמנות ליצור קשרים עם חברים הכי טובים עם אנשים מרקעים, מדינות ותרבויות שונים לגמרי משלכם. אי אפשר להגיד את זה כל יום.

מה עדיף – טיולים מאורגנים או טיולים עצמאיים?

כדי לענות על השאלה מה עדיף טיולים מאורגנים או טיולים עצמאיים?, נבחן כל דבר לגופו –

טיולים מאורגנים –

  • הזדמנויות של פעם בחיים – ישנם כמה מקומות ברחבי העולם שאי אפשר להגיע אליהם מבחינה לוגיסטית, בלי העזרה של סיור מודרך. אף במידה ואתם רוצים טרקים למיקום מרוחק, ואף במידה ואתם מעוניינים להגיע למקום עם הגבלות נסיעה, יש דברים שקשה, אם לא כמעט בלתי אפשרי, לחקור באופן עצמאי.
  • באופן כללי, מדריכי טיולים הם חבורה בקיאה ומהנה שיודעים את היעד שלכם מקדימה ומסוגלים לסייע לכם להיכנס עם הרבה עובדות מהנות, טיפים מובילים וסיפורים משעשעים. יש להניח שמרכז הטיול שלכם עשה את הסיור הזה פעם, באופן הזה שיהיה לכם גם הרבה מידע פנימי על כמה מהמקומות הטובים ביותר בעיר.
  • לרוב תדעו בדיוק כמה יעלה הטיול שלכם מראש ותשלמו עליו לפני היציאה ליעד. ברור שתצטרכו לקחת בחשבון כל עלויות דמי הכיס, כמו לדוגמה – הארוחות, המזכרות או הפעילויות שאינן כלולות במחיר הטיול שלכם.

טיולים עצמאיים – 

  • טיול עצמאי הוא החופש האולטימטיבי. תוכלו לקום מתי שתרצו, תלכו לאן שתרצו, ותעשו מה שאתם רוצים. אם תמצאו איפשהו או מישהו, שאתה אוהבים ותרצו להישאר שם כמה שבועות אז אתם יכולים לעשות זאת; אתם לא צריכים לדאוג להיצמד לציר הזמן.
  • נסיעות עצמאיות זולות משמעותית לעומת לצאת לטיול מאורגן ויתאפשר לכם למתוח את התקציב שלכם עוד יותר ולנסוע זמן רב יותר. אפשרי לארגן את רוב הפעילויות הניתנות בסיור מודרך בישראל בזול יותר, באופן הזה שלא תפספסו בהכרח הרבה על ידי ארגון הכול בעצמכם.
  • מיומנויות חדשות – טיול עצמאי הוא אתגר אך, כמו כל אתגר, זה מגיע עם התגמולים שלו. תרמילאים שיצאו לדרך בעצמם וצוללים עם הראש לתוך המערבולת של ארגון הכול בעצמם רכשו במהירות ניהול זמן, התמקחות וכישורי שפה מעולים. נסיעות עצמאיות יכולות להיות מאיץ הביטחון המושלם.
Group of friends on a hiking, camping trip in the mountains

אהתם את הכתבה? מוזמנים להשאיר תגובה: